top of page

Bornova tabelacı / 0 532 494 45 71 (Bornova tabelacı, bornovada tabelacı reklamcı)

Güncelleme tarihi: 13 Eyl 2023

Bornova Tatilinde Gezilmesi Gereken Yerler Bornova tabelacı


İzmir şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Bornova, İzmir’in en eski yerleşim yeri olduğu bilinen Yeşilova Höyüğü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde çok eski bir yerleşim yeri olan Bornova, bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, farklı kültürlerden mirasları günümüze kadar getirmiştir.

Tarihi ve kültürel miraslarına ek olarak, İzmir’in en hareketli caddelerine de ev sahipliği yapan Bornova seyahatinizde, pek çok tarihi ve turistik cazibe merkezini keşfedebilirsiniz. Müzeleri, sergileri ve daha fazlası ile kültürel ve sanatsal bir gezi için de uygun olan Bornova’da, ayrıca mimarisi ile Avrupa caddelerini andıran Forum Bornova da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bornova’da gezilmesi gereken diğer yerler arasında; Forum Bornova, Homeros Vadisi, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Yeşilova Höyüğü, Küçükpark, Büyükpark yer almaktadır. Bornova seyahatinde, günübirlik bir gezi rotası olarak ise; ilçeye 10 km uzaklıkta bulunan ve şehrin merkezi kabul edilen Konak ilçesi ve Menemen ilçesinde yer alan Kara Göl tercih edilebilir.

Bornova Tatilinde Kalınacak Yerler ve Oteller

Şehir merkezindeki konumu ile İzmir’in Bornova ilçesi; tarihi, turistik ve kültürel bir gezide konaklama için tercih edebileceğiniz bir yerdir. 1957 yılında ilçe olduktan sonra daha da gelişen Bornova; sahil şeridi ve plajlara sahip olmadığı için deniz tatiline uygun bir destinasyon değildir. Yine de, sahip olduğu tarihi, turistik ve doğal güzellikleri ile keyifli bir tatil seçeneği Bornova tabelacı Bornova tabelacı

Bornova’da reklamcı
Bornova tabelacı

Bornova tabelacı

Comments


bottom of page