top of page

Atakent tabelacı / 0 532 494 45 71 ( Atakent tabelacı,reklamcı)

Güncelleme tarihi: 13 Eyl 2023

İzmir’in farklı bölgelerinden 15 dakikalık bir vapur yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Karşıyaka; körfezin iki yakasını birleştiren konumu, canlı ve hareketli çarşısı, ara sokaklarını süsleyen dükkanları, kokoreç ve midyecileri, günün her saati dolu ve hareketli mekanları ve çok daha fazlası ile yapılacak şeylerle doludur.

Karşıyaka’ya geldiğinizde; İzmir’in meşhur lezzeti boyozunu tadabilir, doğa ile iç içe olmak için Yamanlar Dağı’na çıkabilir, Atatürk’ün hayatında önemli bir yere sahip olan Latife Hanım Köşkü Anı Evi’ni ziyaret edebilir, meşhur çarşısındaki dükkanlarda alışveriş yapabilir, vapura binerek denizin tadını çıkarabilir, ateşli Karşıyaka taraftarı ile birlikte maçları izleyebilir, Bostanlı Sahili’nde yürüyüş yapabilir, İzmir’in en lezzetli midye ve kokoreçlerini yiyebilirsiniz.

Yamanlar Dağı’nda Trekking Yapın Atakent tabelacı

İzmir’in Karşıyaka ilçesinin ilçe sınırları içerisinde yer alan Yamanlar Dağı, burada görülebilecek doğal güzelliklerden biridir.

Karşıyakalıların doğa yürüyüşleri ve dağcılık için tercih ettikleri Yamanlar Dağı, mesire alanı ile piknik ve mangal yapmak isteyen aileler tarafından da sıkça tercih edilmektedir.

İlçe merkezine ortalama 3 km uzaklıkta yer alan Yamanlar Piknik Alanı içerisinde; restoran ve kafe, mangal ve piknik alanları, kır bahçesi, organik ürün stantları ve kasap gibi alanlar da yer almaktadır. Mesire alanına giriş için ise herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Piknik yerine doğa ile iç içe olmak isterseniz, Yamanlar Dağı’na düzenlenen trekking ve dağcılık etkinliklerine de katılabilirsiniz.

Atakent reklamcı
Atakent tabelacı

Comments


bottom of page