Işıksız Tabela İzmir

Işıksız Tabela İzmir

Tabelaların kendi aralarında da bir çok guruba ayrıldığını daha önceki makalelerimizde de okumuş ve görsellerden de görmüştük.

İşte bugün ki yazımızda da ışıklı tabelanın bir değişiği olan, Işıksız tabelalardan bahsedeceğiz.

İzmir de ışıksız tabela sipariş vermek istiyor iseniz, doğru yerdesiniz.

Işıksız tabela, isminden de gayet net anlaşılacağı üzere, ışık olmayan arka planında ışıklardan yararlanılmayan, diğer tabelalara kıyasla daha düz, daha sade ve daha normal yapıya sahip tabelalardır.

Öyle ki her dükkan her mağaza kocaman ışıklı, gösterişli ve albenili tabelaları ve reklamları zaten kaldıramaz. Bu hem yapısına ters olur, hem de gerek masraf gerek bütçe açısından daha ağır gelir.

Peki ya, bu tabelalar nerelerde kullanılır?

Işıksız Tabelalar Nerelerde Kullanılır?

Işıksız tabelalar, daha kendi halinde, daha sade daha küçük dükkanlarda ve mağazalarda daha çok tercih edilen tabela çeşitlerindendir.

Yukarı da da gördüğünüz üzere, moda evi tabelasını ışıksız, sade el yazısı yazılımı tercih edilmiş gayet sade, şık ve gayet asil bir tabela seçimi yapılmış.

Zaten vitrininde yeterince şatafat ve gösterişe sahip gelinlikleri barındırdığından dolayı, eğer çok şatafatlı, ışıklı ve gösterişli bir tabela seçse idi, asıl işi olan gelinlikleri, abiyeleri ve tasarımları gölgede kalacaktı. Bu yüzden bazı yerlerde bazı mekânlarda yaptığınız esas işi gölgelemek istemiyor iseniz, tabela seçiminizi yaparken fazla abartıya kaçmamakta fayda var.

Işıksız Tabela Kasa Derinliği İstenmediği Sürece ve Farklı Ölçüler İçin Farklı derinliklerde ve Farklı Malzemelerden Oluşan, İmalatında Işık Kullanılmayan Tabela Türleridir..

Işıksız Tabelaların imalatı önemlidir, imalatındaki en önemli unsur kullanılacak olan konstrüksiyondur. Kullanılacak konstrüksiyonun et kalınlığı ışıksız tabelanın boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Reklam bölümleri genelde vinly, policarbon, plexi, alüminyum, alüminyum combozit , dekota malzemelerinden oluşmaktadır.. Işıksız tabelalar ile alakalı daha geniş ve açıklıyıcı bilgilere zamanla sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

izmir tabela

ışıksız tabela izmir

Işıksız Tabela Kullanım Alanları

Işıksız Tabela Genel Kullanım Alanları Karanlıkta Müşterilerin Pek sıklıkla geçmedikleri Ticaretin Gündüz Yoğun Olduğu ve Sadece Yer belirtmek İçin Kullanılan Bir Reklam Türüdür İstenilen Kalitede ve Tasarımlarda Üretimi Firmamız Tarafından Yapılmaktadır Kullanım Alanları Depo,Antrepo,Yol Tabelaları,Yönlendirme Tabelaları (v.b.)

Led Tabela İzmir

Tabelaların daha nitelikli, daha gösterişli, daha ilgi çekici bir hale gelmesini sağlayan en büyük etmen şüphesiz ki yanıp sönen veya kayarak giden veya da direkt olarak sürekli yanan ışık destekleridir.

Bu ışık destekleri de çoğu zaman küçük küçük onlarca yüzlerce noktadan meydana gelen parlak ledler oluşturur.

Gerek evlerde, gerek TV programlarında, gerek tabelalarda yani nerede ise hemen hemen her yerde karşımıza çıkan led lerin ne olduğumu hepimiz biliyoruz. Özellikle de son yıllarda TV programlarında ev tadilatlarında tavan aralarında asma tavan arkalarına, nişlere ve de mutfak dolap altlarına konumlandırılan led lerin daha güzel, daha özel bir ambiyansı olduğunu farkındayız.

Ancak yine de tam manası ile led in ne olduğunu açıklayacak olur isek şu şekilde özetlememiz mümkün olacaktır. Aslına bakarsanız bir çok kelime bir çok sözcük gibi led sözcüğü de dilimize yabancı dillerden geçmiş yabancı kökenli bir kelimedir.

Zaten açılımı da; İngilizce olarak, Işık Yayan Diyot anlamına gelen ve dilimize kısaltma baş harfleri ile geçen, kısaltılmış hali kullanılan bir ışık şeklidir.

Led Tabela Nerelerde Kullanılır?

Gelelim led in en çok kullanıldığı yerlerden bir tanesi olan led aydınlatmalı tabelalara. Bu tabelalar bol ışıklı dikkat çekici tabelalar olup genelde, barlarda, Caferlerde, diskolarda kullanılan dikkat çekme amacı güdülen tabelalardır.

Alsancak tabela adresinde bu gibi tabelalardan dilediğiniz şekilde satın almanız mümkün.