Işıklı Led Tabela İzmir

Işıklı Tabela İzmir

Hepimizin de bildiği gibi ülkemiz üzerinde yer alan 4. Büyük illerden bir tanesi de İzmir Büyükşehir Belediyesi.

Büyük şehirlerde, diğer şehirlere nazaran hayatlarda, iş hayatları da, hayat koşulları da daha gelişmiş ve daha yoğun oluyor.

Dikkat ederseniz, küçük şehirlerde ki mağazaların, iş yerlerinin tabelaları dahi, diğerlerine nazaran daha sevimli daha kendi halinde daha küçük yapıya sahipler.

izmirde ucuz tabelacı

izmir ucuz tabela

Düşünsenize küçücük kendi halinde bir mağazanın koskoca kendinden büyük bir tabelası olsa. Hem de ışıklı falan. Alay söz konusu olan, komik bir durum olurdu öyle değil mi? Hepimizin de ön gördüğü üzere, büyük firmalara büyük tabelalar yakışıyor. Aksi halde komik bir görüntü ortaya çıkıyor.

Işıklı Tabela

Işıklı tabelalar daha çok ilgi çekmek isteyen, bulunması daha kolay olması gereken noktalarda daha çok tercih edilen tabela çeşitleridir.

Şöyle ki dikkat eder iseniz, eczanelerin, hastanelerde ki acil girişlerinin tabelaları hep ışıklı ve dikkat çekicidir. Bunun yanı sıra bankalarda ve özel finans noktalarında da tabelalar ışıklı olup, son derece ilgi çekici durumdadır.

Gelelim İzmir de Işıklı Tabela yaptırabileceğiniz noktalara. Aslında artık her işimizi gördüğümüz gibi bu işi de internet üzerinden halletmemiz mümkün. Adresimizi ziyaret ederek siz de daha önce de yapılmış olan çalışmalara göz atarak, istediğiniz dilediğiniz tabela çeşidini sipariş verebilir ve satın alabilirsiniz.

ışıklı led tabela izmir,izmirde ışıklı led tabela üretimi

LED ANİMASYONLU TABELA
Led animasyonlu tabela, led tabelanın animasyonlu halidir.Yani hareketli halidir.

Normal olaak bu zamana kadar ışıklı tabelalar önem arzetmekte ve bunların içinde hangisinin daha çarpıcı olduğunu araştırarak en çok ışık yayan tabela çeşidi tercih edilmekteydi.Ancak bulvar ve caddelere bakacak olursak artık bu tarz tabelaların bir çok işyerinde olduğunu görüyoruz, işte tam bu noktada bizim firmamızı diğer firmaların önüne çıkaracak ve bu ışık karmaşasında bizi farkedilebilir kılacak farklı bir şeye ihtiyacımız olduğu aklımıza geliyor.Bu led animasyonlu tabela olabilir!

Led animasyonlu tabelada kullanılan ledler yanıp sönerek tabelada bir hareketin olmasına neden olduklarından, insanların direkt olarak dikkatini kendi üzerlerine çekmektedirler.Bu da bizi farkedilebilir kılmaktadır.

Led animasyonlu yada led tabelaların diğer tabelalara göre olumsuz yönü bugün için konuşacak olursak maliyetlerinin yüksek olmasıdır.Ancak farkedilebilirliği ile bize kazandıracağı müşteri sayısı düşünüldüğünde, fazla maliyetinie göz önünde bulundurmamak gerek.

Led tabela veya animasyonlu tabela yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ledlerin kalitesidir.Led tabelalarda ledlerin kalitesi yayacağı ışığın gücünü belirlediği gibi aynı zaman da ömürlerinide belirlemektedir.Ayrıca bir arıza durumunda, firmadan servis bedelinin ne olacağı konusunda net bir cevap almanız, ileride doğacak sıkıntılarda size kolaylık sağlayacaktır.

Son olarak led tabelalarda dikkat edilemsi gereken bir diğer husus ledlerin dizilişi dir.Eğer tabelanızda ledlerin geçtiği alanlarda ledler büyük ve seyrek döşenmiş ise tabela maliyeti düşük olmakla beraber, kaba ve belli bir mesafeden karışık görünebilir.Eğer ledler küçük kullanılmış ve sık döşenmişse çok daha kibar ve net bir görüntü elde edilebilir.Tabi ekstra maliyetine katlanmak gerektiğini unutmamak lazım.

TABELALARIN GÖZE HİTAB ETMESİ
Tabela çeşitleri ve imalatı hakkında birçok yazı yazdık ama caddeleri süsteleyen tabelaların birde estetiği ve göze hoş gelmesi ile ilgili bir yazı yazalım istedik.

Tabelalar yapılırken, genelde tabela yaptıran firma/kişi, sadece tabelayı yaptırdığı işyerine veya mekana yakışması ve uyumlu olmasına dikkat ediyor.Oysa bizce sadece bu yeterli değil.Bu şekilde aslında sokaklarımızda bir görüntü kirliliği oluşuyor diyebiliriz.Bir caddede rengarenk birbiriyle uyumsuz yanyana bir sürü tabela!

Özellikle sıklıkla ziyaret edilen cadde ve sokaklarda işyeri tabelalarının mimariye uyumlu şekilde yapılması gerekirdi, böylece tabelalar mimari ile bir bütünlük sağlayacak ve hoş bir görüntü elde edilebilecekti.Bunun örneğini geçtiğimiz yıllarda taksim meydanında gördük.Belediye aldığı kararla tüm tabelaların ahşap üzeri prinç harfle yapılmasını zorunlu hale getirmiş, Taksim meydanı ve İstiklal caddesi civarindaki işyerlerinde tabelalar değiştirilmişti.Sonuç bizce güzeldi.

Bizim işyeri sahiplerine tavsiyemiz, zorunlu olmasa bile, sadece işyerine değil çevredeki genel görünümü dikkate alarak tabela ve işaretleri yaptırmalarıdır.Böylece sokaklarımız daha güzel görünecektir.

 

Tabela firması, genel olarak metal, alüminyum ve pleksiglas malzemeleri işleyerek işaret ve çeşitli dikkat çekici levhalar haline çevirebilecek hammadde ve ve malzmeye sahip olan yapıdaki işyerleridir.

Tabela firmaları genellikle sanayi bölgelerinde yoğunlaşmıştır.

1-) GÖRÜNÜM ve IŞIK

Neon tabelalar her açıdan görülebilmektedir, buna karşılık led genel olarak karşıdan bakıldığında net bir şekilde görülebilmektedirler, ancak led tabelanın hareket edebilen özelliğe sahip olması, dikkat çekebilmektedir.Bunun yanında birde neon tabelalar gündüz yakından bakıldıklarında led tabelalar kadar estetik görünmemektedirler.

2-) ELEKTRİK SARFİYATI

Led tabela, 220 volt elektriği, adaptör vasıtasıyla 12 volta çevirerek çalışabilmektedirler.Neonların ise 220v elektriği yüksek voltajlara çeviren bir trafoları vardır, yani neonlar yüksek voltaja ihtiyaç duymaktadırlar.Bu bağlamda ledlerin biraz daha tasarruflu olduğu söylenebilir.

3-) MALZEME ÖMÜRLERİ

Neon tabela’da neonların gazı bitince tekrar gaz basılması gerekmektedir, veya neon çubuklarından birkısmı veya bir bölümü kırılırsa kırılan bölümün bağlı olduğu şeklin veya harfin komple değişmesi gerekmektedir.
led tabelalarda ise kullanılan ledlerin kaliteleri led tabelanın ömründe belirleyici olabilmektedir.Ledler satın alınırken ömürleri bilinebilmektedir.Neon çubukları ledlere göre daha pahalı olmaktadır, bu dikkate alındığında tamir ve bakım masrafları bakımından led tabelaların neon tabelalara göre daha avantajlı olduğu söylenebilir.

4-) FİYAT FARKLILIKLARI

Neon tabelalarda kullnılan neon çubuğun uzunluğu hemen hemen fiyatta belirleyicidir, çünkü neon tabelalarda ağırlıklı fiyat neon çubuklarına binmektedir, led tabelalarda ise fiyatı led uzunluğuna göre tahmin etmek oldukça zordur, çünkü ledler her tür tabelanın üzerine uygulanabilmekte ve dolayısı ile de çok değişik fiyatlarla karşılaşabilmekteyiz.Bu bize istersek led tabelaları uygun fiyatlara yaptırabileceğimiz anlamına gelebilir.